FlexStone Nedir?

FlexStone Nedir?

FlexStone Nedir?

Nominal Stone - İnce, Hafif ve Esnek Doğal Taş

 

           Doğada kendiliğinden oluşan uygun fiziksel özelliklere sahip Kayrak, Quarsit ve Mica taşlarından oluşmaktadır. Arka yüzeyi  cam elyaf takviyeli polyester reçine (CTP)ile güçlendirilmiş olup ön yüzü %100 doğal taş’ dır.0,1-2 mm kalınlığında katmanlar halinde büyük kayalardan peeling  yöntemi  ile ayrıştırılan  Flex Stone - İnce Doğal Taş kullanılmaya hazır hale gelmiş olur.Arka yüzeyinde kullanılan cam elyaf takviyeli polyester reçine (CTP) Flex Stone - İnce Doğal Taş’a esneklik ve sağlamlık katmaktadır.En güzel özelliklerinden biriside esnek oluşu sebebiyle oval yüzeylerin rahatlıkla kaplanabilmesi.Flex Stone - İnce Doğal Taş hafif,ince ve esnek bir doğal taş’ dır.Ortalama m2 ağırlığı  1,2-1,6 kg arasında değişmektedir.Flex Stone - İnce Doğal Taş ‘ın plaka renkleri doğal oluşumları sebebiyle birbirinin devamı ve doku olarak birbirinden farklıdır.Bu özelliği sebebiylede kaplandığında değişik hazlar verir.Flex Stone - İnce Doğal Taş 21 doğal renk çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca 12 çeşit renk transparan (ışık geçirebilen) ürünlerimizde mevcuttur.

 

 

Flex Stone - İnce Doğal Taş Kullanım Alanları

İç ve Dış Cephe Kaplamaları

İç Mimari Uygulamaları, Kurumsal Duvarlar, Banko, Tavanlar

Mobilya endüstrisi, Kapılar, Masa tablaları, Sehpa, TV Üniteleri, Banyo ve Mutfak Dolapları

Yat ,Gemi ve Uçak iç dekorasyonu

Fuarcılık ve Sergi

 

Flex Stone - İnce Doğal Taş Kullanım Avantajları

Her yüzeye düz ve oval fark etmeksizin uygulanabiliyor.

Taşıma ve nakliye kolaylığı sağlıyor.

Arka yüzeyinde bulunan cam elyaf takviyeli polyester reçine(CTP) sayesinde İnce Doğal Taş daha kuvvetli

Binalara verilebilecek yük minimum seviyelere çekilebiliyor.

Soğuk ve sıcaklardan etkilenmiyor. Bina hareketlerine uygun.

Kesme delik delme gibi işlemler rahatlıkla yapılır.

Büyük ebatlarda doğal taşlar tek parça halinde rahatlıkla kullanılabilinir(2800x1250mm’ye varan büyük ölçüler  )

Flex Stone Uygulama

Uygulaması oldukça basittir her seramik ve fayans ustası veya tarak kullanmasını bilen her birey rahatlıkla malzememizi her türlü yüzeye uygulayabilir. Önermiş olduğumuz poliüretan esaslı yapıştırıcı ince marley tarağı ile uygulanmaktadır. Ortalama m2 başına 1 kg yapıştırıcı gitmektedir. Ayrıca malzemenin altında kullanılan yapıştırıcı boşluk kalmayacak şekilde uygulanır ve böylece iç ve dış cephelerde su yalıtımı sağlanmış olur. Firmamız ekipleri her türlü uygulamada gerek yerinde gerekse iletişim araçları kullanılarak uygulama hakkında bilgi ve destek vermektedir. İstendiği takdirde firmamız kendi personellerinden oluşan bir ekiple Flex Stone - İnce Doğal Taş uygulamasını yapmaktadır.

Flex Stone Transparan

Transparan ürünümüz classic ürünümüz gibi aynı fiziksel özelliklere sahip bir doğal taştır. Classic ürünümüzün aksine arkasında cam elyaf yerine transparan epoksi kullanılmıştır, ışık geçirgen olma özelliğini transparan epoksi den almaktadır. Genellikle dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Classic modelle aynı ortam içersinde kullanıldığında farklı hazlar ve görüntüler sunmaktadır.

Flexstone Resmi Web Sitemiz : www.flexstone.com.tr